GoPRO 8 RAW

V poslední době se velká část fotografujících ze zrcadlovek přesunula k bez zrcadlovkám, to je fakt. Ano jsou lehčí, novější, všichni výrobci je upřednostňují…myslím si, že i toto je cesta.

gopro8
GoPRO 8

 

Někteří z Vás jsou ale dále. Prostě už nemáte ani fotoaparát a rovnou si berete multifunkční zařízení, které vyrobí fotografie, vide, timelaps…všechno v jednom. Několik z Vás mne poptalo, zdali bych jim opravil či upravil fotky z GoPRO. Kvalita je přiměřená značce. Bohužel, někdy z roztřeseným obrazem nejde nic udělat, prostě je potřeba ho vyrobit znovu a neskotačit na kole při tom, nebo musíte mít nejnovější GoPRO8…dostal jsme první vzorky  RAW.

Adobe sice ještě nepodporuje verzi 8, ale lze s tím pracovat, je to chce více práce si dát. Z výsledků jsme zatím nadšený, protože ne vždy technická dokonalost je požadavek a více je potřeba zachovat emoce a přiznat i vyšší ISO a to, že fotografie je ze zařízení GoPRO. Nikdo  asi nebude srovnávat profesionální zrcadlovku a GoPRO, i když i takové recenze jsme viděl. Každý má jiná očekávání a GoPRO8 ta moje splňuje.

Martine díky za první vzorky pro mne a další snad dovezu z Alp. Jakmile si ověřím všechny postupy a že výsledek je takový, jaký chci dodržovat standard…pak i takovéto soubory budu upravovat.

Jak to bude hotové, umístím vzorky do aktualit zde: KLIKNI SEM

 


Tady je link na oficiální stránky GoPRO