photography & documentation

 

Jsem z generace, která začala s fotografováním ještě čistě analogově. Ano 6X6 nebo kazety a dia..to všechno mám také za sebou. Digitální začátky Casio, Sony…a dnes profesionální stroje Nikon D850 a optika Nikkor a Tamron..Vždy mě bavilo zaznamenávat situace, skutečnosti… Současná technologická úroveň poskytuje spoustu možností. Já tyto možnosti rád využívám a posouvám hranice svých dovedností v oblasti fotografie. Pracuji v „korporátu“ a proto práce s fotografiemi je pro mě činností, která mi umožňuje se kreativně realizovat a zároveň mi přináší dobrý pocit z dosažených výsledků. Velmi podstatná je pro mne zpětná vazba od klientů. Chci pracovat a dělat na tom, v čem vidím smysl a co mě baví.

 

jak proč kdy „dxpavel.cz – photography & documentation“ začalo…

Dnes mám firmu „dxpavel.cz – photography & documentation and computing„, celé to al začalo před mnoha lety. Fotografuji už více než 20 let. Fotografování a počítače…to mne fascinuje již dlouho. Vlastně od začátku. Je to již 25let co jsme si pořídil první počítač 286 a fotoaparát Casio….. Nebylo to nic levného a nic co bych dnes asi použil. Nároky na se zvyšují jak se člověk dostává pod povrch. Od klikání myší a spouště fotoaparátu se dostává k tomu, aby jeho práce měla smysl a dala se efektivně využít… Pryč je doba kdy, se k fotografovi chodilo jen protože byla svatba a nebo nové dokumenty. Dnes je doba, kdy vzpomínky, události jsou sdílené všude…kdo někdy něco nedal na FB nebo Instagram? Zpětnou vazbu od našich klietnů, přátel… dostávám jedinečný pohled na svět různýma očima. Celý obor je provázaný se službami, kterou se k foto produktu poskytují. Nemusí to být vždy jen zákazník platící, ale i rodinný příslušník a kamarádi…koho fotografie může udělat šťastným.

 

fotografování mám z praxe..

Od fotografování kytek, jsme se sám propracoval ke krajinám, fauně a floře po lidi… a události a pocity a situace. Fotografie je krásná, ale stále jde posouvat hranice a očekávání, proto fotku nejen vyrobím, ale dovedu ji posunout i dále, pomocí digitálních nástrojů. Foto nemusí popisovat jen holá fakta, ale dovedla zobrazit i náladu nebo pocity. Vše záleží od příjemce, co chce, co očekává, co udělá radost a užitek. Zvláštním oborem je služba produktová fotografie a dokumentaristika. Setkal jsem se s ledasčím a dělám rád jak fotografie nerezových kotlů, ale i stádo koz, kde každá svoji stránku a fotku s příběhem.

Mnoho cest, kterými jsme se vydal..byly jen slepé uličky, nebo zkratky.. Nejen úspěchy, ale i možnosti, kdy člověk ví, že se to může a má udělat jinak, lépe. A je to tak dobře! Co se člověk naučí ponaučením z vlastních chyb, má tu největší hodnotu a dopad…Někdy mě chyby dostaly na začátek, kde jsme se rozhodoval co vlastně je smyslem a proč to chci dělat. Dnes v dxpavel.cz – photography & documentation and computing nedělám všechno, co se módně chce, ale jen to co umím, co mne baví a co má smysl pro klienty.

 

 

Toto jsou jen základní informace proč jsem začal rozvíjet dxpavel.cz photography & documentation and computing.

 

 

 

photography & documentation and computing
dxpavel.cz Jak to začalo a proč. Základní informace o dxpavel.cz – photography & documentation and computing

 

Detaily o tom co umím a co dělám v obou oborech jak fotografie tak počítače je popsáno v dalších částech webu.