Island 2022 zima 🇳🇴

Island v zimně mě vždy lákal. Připravil jsem cestu na Island v období zima 2022. Kombinace světelných podmínek a krajiny, sněhu a Islandu samotného, je úžasná a věřím, že nám ukáže zase úžasné scenérie. Cesta na Island je připravena na březen v období, kdy není měsíc v noci na obloze. Predikce počasí jsou různorodé, ale to nikdo neovlivní a každé počasí je super na focení.

Lokace na Islandu

Foto spoty, které bych rád navštívil:

  • Diamond beach
  • Heinabergslón
  • Fjaðrárgljúfur Canyon
  • Svartifoss Waterfall
  • Skutafoss
  • Hvalnes Beach
  • Kvernufoss
  • a další, podle podmínek a počasí

Lokace jsou především na jihu ostrova. Budete-li mít podmínky postupně se pak vrátíme i na západ ostrova. Plány máme velké, očekávání jsou nekonečná. Počasí to za nás vždy rozlouskne. Lokace mám připravené a nastudované. Bude záležet jen na nás, kam pojedeme a co budeme chtít navštívit. Plán nesestavuji den po dni. Jistá operativa je nutná a dopředu nemohu nic slíbit.

Cestu neorganizuji jako komerční projekt. Jestli někdo má zájem se přidat a společně sdílet cestu a náklady se vším všudy, tak není nic jednoduššího než se mě zeptejte a nebo napište mi. Společnost Vám bude dělat trojice fotografu s velkým nadšením do fotografování.

Island zima
Island zima

Logistika cesty na Island

Letecká doprava přes Amsterodam. Se společností KLM to půjde jako po drátkách. Všichni si přikupujeme zavazadlo a letenka včetně pojištění je kolem 12tis. Podzimní doprava byla bez problému a bez překvapení. Letenky jsou doplněné o pojistku proti zrušení nebo covid restrikcím…co jde, to je lepší pojistit.

Auto půjčovna je standardní. Pravděpodobně zapůjčím 4 kolku Škoda Oktavia. Cestu nechci mít ve stresu a mačkáním se s foto výbavou na klíně.

Ubytování připravuji a objednám na dvou místech. V letním období se můžeme přesouvat z místa na místo a klidně můžeme spát ve stanu. Island v zimně to je jiná situace a ubytování v pevné stavbě s kuchyňkou, stolem, topením a WiFi…potěší všechny. Večery jsou dlouhé a jeli nálada, můžeme rovnou probrat fotografie, které jsme pořídili.

Stravování není nic komplikovaného a co si nepřivezeme, to si koupíme na místě. Určitě si naložím reaktor na horkou vodu, čaj se vždy hodí. Do zakoupeného zavazadla se určitě vejdou i předpřipravená jídla, na trhu je jich dostatek a velký výběr.

Zimní oblečení nepodcením a teplé spodní jegrovo prádlo nebo funkční vrstva a hlavně výbava proti dešti a větru, zajistí pohodu na místě fotografování. Další součásti a výbava jako jsou návleky, hole, foto rukavice, čelovka, jsou již standardní výbavou. Kdo chce at se podívá na link společnosti TILAK, kde každý cestovatel najde to správné oblečení pro sebe.

Pojištění si každý řeší podle uvážení.

Mobilní data jsou na Islandu v některých místech nedostupná, ubytování je vybaveno WiFi.


Má-li někdo zájem, zde si najde lokace (LINK)

Má-li někdo zájem o detaily a nebo se přidat, tak mi NAPIŠTE prosím, nebo zavolejte.

Fotky u příspěvkujsou z fotobanky, své dodám a publikuji, až se vrátím z cesty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

+ 49 = 51