Lofoty 🇳🇴

Lofoty jsou severním souostrovím cca 80 ostrovů. Jejich názvy pro men zustávaly dlouho nezapamatovatelné a nevyslovitelné. Místní názvy a popisy se časem poddaly a nyní je pro me tato zemně a lokace metou pro fotografování. Ono tu je celekm všechno jiné než v našich končinách..příroda, počasí, lidé. Vše má svá specifika a když je člověk spokojený tak všude je krásně. Lofoty a celý ten sever, je místo na světe, kde příroda má stále ještě docela silu, Prozatím to neudolali ani nájezdy bleskačů v žabkách z druhé poloviny světa. Ano, je pravdou, že červené domky v Reine, se fotí ve frontě desítek jiných fotografů. Lze vidět výbavu od kapesních foto kamer až po středo formáty… Lofoty a a červené domky, to je prostě klasika a na místo je tlačenice.

Nicméně výšlapy na nové lokace s výhledy na moře a západy, tam to je jiná liga, to je opravdu úchvatné a ničemu se to nevyrovná.

Lofoty Munken

Doprava na Lofoty je jednoduchá, z Prahy jeden přestup a pak až na místě vyzvednout auto z půjčovny a 6 hodin jízdy 😀 a jste na místě a rovnou můžete ven…

Jsem opravdu z Lofoty nadšený a je to asi jako pro někoho jiného Hawai nebo Asie…, sem se chci vracet docela častěji, než v současnosti s omezeními lze. Do celého toho severského foto regionu dále spadají Faerské ostrovy a Island.

Link na WiKi: LINK

1 thought on “Lofoty 🇳🇴

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

− 3 = 6