Island ­čç│­čç┤ je fotografick├Ż r├íj

Island je fotografick├Ż r├íj, naprost├í “pecka”! Tady se prost─Ť mus├ş l├şbit ka┼żd├ęmu. Tento v├Żlet se stal pro me docela v├Żzvou. Dokonce to nebyl v├Żlet n├íro─Źn├Ż na fyzi─Źku, dokonce i sp├ínek ve stanu v de┼íti nen├ş to nejhor┼í├ş co se m┼»┼że st├ít. Bohu┼żel vlastn├şm chov├ín├şm a t├şm, ┼że jsme nep┼Öedv├şdal spr├ívn─Ť jsem utopil Nikon D850. Slan├í voda je agresivn├ş na kovov├ę ─Ź├ísti a jak v├şme D850 m├í t─Ťlo s ho┼Ö─Ź├şkov├ę slitiny. Zpr├íva ze servisu Nikon byla jednozna─Źn├í a oprava je nerentabiln├ş. T─Ťlo fotoapar├ítu m├ím nejl├ępe nechat u nich ekologicky zlikvidovat. No co naplat, alespo┼ł jsme se mohl v─Ťnovat ostatn├şm a krajin─Ť a u┼ż├şt si to jinak. Bohu┼żel dal┼í├ş focen├ş dopadlo, tak jak dopadlo a mo┼Öe si vzalo D850 a vr├ítilo mi ji pln─Ť vytopenou. Mal├Ż ot┼Öes sesuv kamenu na pl├í┼żi, vlna a je hotovo. Tak┼że zbytek fotografi├ş, jsme vytvo┼Öil na sv├ęm iPhone.

Island je p┼Öipraven├Ż na turisty docela dob┼Öe. Jsou tu specifika, na kter├í jsem se ale p┼Öipravil a v┼íechno bylo v pohod─Ť a klidu.

Zachr├ínil jsem pam─Ť┼ąovou kartu a to je d┼»le┼żit├ę. Zach├ínil jsme fotografie, kter├Żm se chci v─Ťnovat pozd─Ťji. Bohud├şky, zachr├ínil jsme v┼íechny fotografie a RAW soubory z prvn├şch p├ír dn├ş. Tak┼że jsme zdokumentoval a vyfotografoval i zat├şm sv┼»j nejv─Ťt┼í├ş z├í┼żitek. Aktivn├ş vulk├ín, kter├Ż m├íte za humny a v Evrop─Ť, nen├ş tak ─Źast├Żm jevem. N├ím se poda┼Öilo dojet na m├şsto a vy─Źkat v bezpe─Źn├ę vzd├ílenosti a nafotit. Vzniklo tak p├ír fotografi├ş a kompozic. M├ím ├║┼żasn├Ż z├í┼żitek. Potr├ęnoval jsem focen├ş skl├ídan├Żch panoramat a pou┼ż├şval jsem ─Źasto ND filtry, ─Źasosb─Ťr, stacking… Fotografov├ín├ş aktivn├şho vilk├ínu je komplexn├ş focen├ş a moc se l├şbilo v┼íem.

Co dál?

Rozhodne nelituji, toho co se mi p┼Öihodilo. Docela m─Ť to nakoplo k tomu, p┼Öem├Ż┼ílet o v┼íem jinak a v├şce dop┼Öedu se p┼Öipravit na dal┼í├ş mo┼żnost, o kter├ę jsme doposud neuva┼żoval. Pozitivn├ş na tom je to, ┼że letos se na Island chyst├ím je┼ít─Ť jednou v zimn├şm obdob├ş na ji┼żn├ş ─Ź├íst. Na ji┼żn├ş ─Ź├ísti Islandu chci nav┼ít├şvit zn├íme fotospoty jako jsoi ledov├ę jeskyn─Ť a pl├íze s kusy ledu a samoz┼Öejm─Ťn op─Ťt bych r├íd na aktivn├ş vulk├ín. Island pl├ínuji s novou D850 a asi i s pojistkou ­čśÇ nebo druh├Żm t─Ťlem.

Pros├şm nehodnote tvalitu fotografii, jedn├í se jen o momentky a “rychlocvaky” na iPhone. Nechci s nik├Żm v├ęst diskuzi o kvalit├ích iPhone fotoapar├ítu, tady se mi hodil a jsme za ty momentky z islandu r├íd.

Dal┼í├ş foto a cestovatelsk├ę akce najdete zde: LINK


WiKi na Island link: ZDE

Napsat komentář

Va┼íe e-mailov├í adresa nebude zve┼Öejn─Ťna. Vy┼żadovan├ę informace jsou ozna─Źeny *

67 − = 60