Island 🇳🇴 je fotografický ráj

Island je fotografický ráj, naprostá “pecka”! Tady se prostě musí líbit každému. Tento výlet se stal pro me docela výzvou. Dokonce to nebyl výlet náročný na fyzičku, dokonce i spánek ve stanu v dešti není to nejhorší co se může stát. Bohužel vlastním chováním a tím, že jsme nepředvídal správně jsem utopil Nikon D850. Slaná voda je agresivní na kovové části a jak víme D850 má tělo s hořčíkové slitiny. Zpráva ze servisu Nikon byla jednoznačná a oprava je nerentabilní. Tělo fotoaparátu mám nejlépe nechat u nich ekologicky zlikvidovat. No co naplat, alespoň jsme se mohl věnovat ostatním a krajině a užít si to jinak. Bohužel další focení dopadlo, tak jak dopadlo a moře si vzalo D850 a vrátilo mi ji plně vytopenou. Malý otřes sesuv kamenu na pláži, vlna a je hotovo. Takže zbytek fotografií, jsme vytvořil na svém iPhone.

Island je připravený na turisty docela dobře. Jsou tu specifika, na která jsem se ale připravil a všechno bylo v pohodě a klidu.

Zachránil jsem paměťovou kartu a to je důležité. Zachánil jsme fotografie, kterým se chci věnovat později. Bohudíky, zachránil jsme všechny fotografie a RAW soubory z prvních pár dní. Takže jsme zdokumentoval a vyfotografoval i zatím svůj největší zážitek. Aktivní vulkán, který máte za humny a v Evropě, není tak častým jevem. Nám se podařilo dojet na místo a vyčkat v bezpečné vzdálenosti a nafotit. Vzniklo tak pár fotografií a kompozic. Mám úžasný zážitek. Potrénoval jsem focení skládaných panoramat a používal jsem často ND filtry, časosběr, stacking… Fotografování aktivního vilkánu je komplexní focení a moc se líbilo všem.

Co dál?

Rozhodne nelituji, toho co se mi přihodilo. Docela mě to nakoplo k tomu, přemýšlet o všem jinak a více dopředu se připravit na další možnost, o které jsme doposud neuvažoval. Pozitivní na tom je to, že letos se na Island chystám ještě jednou v zimním období na jižní část. Na jižní části Islandu chci navštívit známe fotospoty jako jsoi ledové jeskyně a pláze s kusy ledu a samozřejměn opět bych rád na aktivní vulkán. Island plánuji s novou D850 a asi i s pojistkou 😀 nebo druhým tělem.

Prosím nehodnote tvalitu fotografii, jedná se jen o momentky a “rychlocvaky” na iPhone. Nechci s nikým vést diskuzi o kvalitách iPhone fotoaparátu, tady se mi hodil a jsme za ty momentky z islandu rád.

Další foto a cestovatelské akce najdete zde: LINK


WiKi na Island link: ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

50 + = 59